Як вам напевно вже відомо, ікра лосося представлена на ринку в тарі з різних матеріалів: жерстяній, скляній або пластиковій. Не можна сказати, що упаковка не впливає на загальну вартість продукту, але все ж таки ціна ікри формується в основному за такими критеріями, як сорт, етап консервації (консервувалася вона свіжою або замороженою) і походження (місце видобутку, вид риби). Давайте розберемося, як вибрати найбільш якісну ікру із запропонованих, на що звернути увагу при покупці?
Багато хто вважає, що найбільш якісною є ікра купити яку можна у скляній або пластиковій банці. Тут насамперед варто звернути увагу на дату: якщо продукт упакований пізніше за середину жовтня, значить він виготовлений із замороженої сировини і тому його смакові та корисні якості дещо знижені. Далі рекомендуємо швидко, але акуратно перевернути банку. Якщо ікринки моментально поповзли вниз, то в них занадто багато рідини, а отже, менше самої ікри. Наступний крок – огляд зовнішнього стану продукту. У ньому не повинно бути ікринок, що лопнули, домішок. Якщо на упаковці позначений 1 сорт, то всі зернятка мають бути щільними, одного розміру та кольору, прозорими, тільки з однією темнішою на загальному тлі точкою. Якщо ікра 2-го сорту, то вона може бути від різних видів лосося і відрізнятися за розмірами, але при цьому інші вимоги мають бути дотримані.
Складніше вибрати якісну ікру в бляшанці, адже її неможливо перевірити візуально. Тут крім певних тестових моментів, описаних нижче, варто покластися на свою довіру до виробника або консультацію досвідченого продавця в надійному магазині.
Отже, насамперед оглядаємо тару. Продукт буде безпечним для споживання, тільки якщо банка буде без пошкоджень та здуття, без слідів іржі чи підтьоків. Далі перевіряємо дату фасування. Тільки видавлена зсередини чи нанесена лазером дата є гарантією заводського виробництва. Цифри, що продавлені зверху або позначені іншими способами – явна ознака фальсифікату. Як і червона ікра у скляній банці, тут свіжий продукт буде упакований до середини жовтня. Заморожений – пізніше. В другому випадку не варто сподіватися знайти в баночці рівномірні цілі ікринки. Швидше за все, частина з них буде лопнутими. Після огляду дати сильно струсіть баночку в руці. Її вміст має повільно рухатися всередині, «хлюпання» ж говоритиме про надлишок рідини, такий продукт краще не вибирати.
І ще один момент, який важливо врахувати незалежно від упаковки і як ви вирішили купити ікру оптом або одну баночку на Новий Рік: термін її зберігання при вакуумному фасуванні складе не більше 12 місяців, без вакууму - 6 місяців. Ці дані також обов'язково мають бути вказані на упаковці.